СЕДМА ЖРТВА: Почина уште еден од повредените во експлозијата во Романовце

Сподели со своите пријатели

Уште еден од повредените во епслозијата на плинска боца во кумановското село Романовце, утринава им подлегна на повредите.

Loading...

Станува збор збор за седма жртва, откако пред две недели во Романовце во семеен дом експлодираше плинска боца.

На лице места починаа три малолетни деца, а во деновите кои следуваа бројот на жртвите постојано растеше.

Никола Ивановски


Leave a Reply