Шеста жртва од несреќата во Романовце

Сподели со своите пријатели

Шеесет и тригодишна жена која беше меѓу повредените во експлозијата на плинска боца во кумановско Романовце, денеска им подлегна на повредите, потврди за МИА директорот на Клиниката за ТОАРИЛУЦ, д-р Илир Хасани.

Loading...

Со ова билансот на починати се искачи на вкупно шест.

На местото на несреќата која се случи во недела починаа три малолетни деца, подоцна истиот ден почина нивниот дедо, а на повредите пред неколку дена им подлегна и 36-годишна жена.

Никола Ивановски


Leave a Reply