12.08.2019 11:11

Сателит во вселената сними необичен објект, што ги разгоре теориите на заговори (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Мистериозен објект кој изгледа како сјајна топка. Тој многу бргу минал прокај камерите на сателитот пред нагло на сврти на лево и да исчезне од видеокругот.

– Како може нагло да сврти лево ако нема единствен систем на погон, се прашува Блејк.

loading...

Тој додава дека многумина го забележале мистериозниот објект како „го набљудува сателитот“.

– Дека е точна идејата оти се работи за вселенски отпад, би виделе дека оди право. Меѓутоа овој необичен маневар пркоси на таквата логика, смета Блејк Казинс.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments