12.08.2019 11:11

Сателит во вселената сними необичен објект, што ги разгоре теориите на заговори (ВИДЕО)


Мистериозен објект кој изгледа како сјајна топка. Тој многу бргу минал прокај камерите на сателитот пред нагло на сврти на лево и да исчезне од видеокругот.

– Како може нагло да сврти лево ако нема единствен систем на погон, се прашува Блејк.

loading...

Тој додава дека многумина го забележале мистериозниот објект како „го набљудува сателитот“.

– Дека е точна идејата оти се работи за вселенски отпад, би виделе дека оди право. Меѓутоа овој необичен маневар пркоси на таквата логика, смета Блејк Казинс.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments