24.07.2019 10:44

Репрезентативка од Србија ќе го брани голот на ЖРК Куманово


Дваесет и едногодишната Катарина Косановиќ од Србија ќе застане на голот на Женскиот ракометен клуб Куманово во претстојната сезона.

Косановиќ има настапувано на Европското јуниорско првенство за репрезентацијата на Србија, а доаѓа од екипата на Херцлиа од Израел каде настапуваше изминатите две сезони.

loading...

Вицепрвакот, освен со Косановиќ се засили и со Медеа Чокели, а договорот го обнови репрезентативката на Македонија, Александра Боризовска.

Во пресрет на засилувањата за претстојната сезона во која освен на домашна ЖРК Куманово ќе се натпреварува и на меѓународна сцена, на кормилото на тимот застанува селекторот Симе Симевски.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments