14.09.2018 09:07

Продолжува благиот пораст на дневните температури


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од западен и северозападен правец.

Минималните температури, како што инфомираат од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе се движат од 6 до 15, а дневната највисока температура на воздухот ќе биде во интервалот од 26 до 33 степени.

Во Куманово и околината денеска ќе имаме сончево до умерено облачно време со максимална дневна температура од 28 степени.

Продолжува периодот на стабилно и суво време со благ пораст на дневната температура, додаваат од УХМР.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments