18.06.2018 00:36

Паркур мајстор кој остава без здив: Ова не пробувајте го дома! (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Паркур ветеран снимил видео во кое се гледа како изведува неверојатни акробации на најнепристапни и опасни места.

Оваа момче користи најобични секојдневни предмети со помош на кои прави акробации кои воодушевуваат.

ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: Се спушти по најдолгата паркур патека во Кина (видео)

Голема популарност паркурот стекнал по прикажувањето на филмовите „Јамакаши“ и „Казино ројал“. Исто така, голема улога во промоцијата на паркурот имала и видео играта „Prince of Persia“.

Loading...

Freerunner's amazing window jumps in Slovenia

This man is a beast! 😳

Публикувахте от Alltime 10s в Събота, 16 юни 2018 г.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments