Паметна жена никогаш не треба да ги прави овие поради маж

Сподели со своите пријатели

Колку и да го сакате мажот со кој сте, некои работи се едноставно неприфатливи.

Loading...

Ова е листата на пет работи што паметните жени никогаш не треба да ги правата за мажите.

Да ги помагате финансиски

Секоја жена која финансирала маж горко зажалила. Поддржете го кога е тешко, но никогаш не се согласувајте да бидете некој што ќе го издржува.

 

 

Купување скапи подароци

Никогаш не покажувајте му љубов со скапи подароци. Не се обидувајте да го импресионирате со тоа што ќе потрошите огромна сума пари на него, особено не на почетокот на врската.

Ова ќе ја одведе вашата врска во погрешна насока. Парите никогаш не треба да бидат мерило за љубовта.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Му влета на новинар додека известуваше во живо и ги покажа градите (ВИДЕО)

Не го менувајте изгледот само затоа што тој тоа го сака

Речиси е природно жените да го менуваат својот изглед во согласност со тоа што им се допаѓа на нивниот партнер. Да се разбереме, нема ништо лошо во тоа да потрошите малку повеќе време за средување на косата или изгледот пред состанок.

Тоа е можност да ја истакнете вашата природна убавина и да ја подигнете вашата самодоверба.

Сепак, треба да бидете исто толку самоуверени кога ќе се појавите пред него во маица и фармерки, како и кога ќе се појавите во фустанот што тој го сака. Биди ти, биди своја.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Бразилец ја лажирал својата смрт за да види кој ќе дојде на неговиот погреб

Никогаш не го менувајте својот изглед само за доброто на мажот, дури и ако го сакате најмногу на светот. Ако ве притиска да се облечете како што сака, да ја носите фризурата што ја сака или на кој било начин што го менува вашето тело, тој не вреди за вашето време.

 

 

Да се откажете се од соништата

Да се биде во врска не значи дека треба да се откажете од вашите соништа само затоа што соништата на вашиот партнер не се совпаѓаат со вашите. Напротив! Вистинскиот маж ќе ве поддржи во сите ваши намери.

Loading...

Измислување изговори за него

Кога ќе погреши, понекогаш сигурно има добар изговор, но не е на вас да му го измислите. На овој начин се залажувате и во суштина го поддржувате неговото недолично однесување во некои ситуации.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Која нација троши најмногу пари на луксуз?

Кога ви треба, слободно удрете со тупаница на масата… Се разбира, мислиме фигуративно.