19.08.2016 12:37

Паланчанец силувал сограѓанка


Вчера во 16.00 часот во Полициска станица Крива Паланка, С.К. (63) од селото Луке, кривопаланечко, пријавила дека на 17.08.2016 година околу 01.00 часот во нејзината куќа, лицето Ѓ.Д. (44) од истото село, извршил силување над неа, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Сторителот, откако насилно ги искршил катанците од споредната врата од куќата, влегол во собата каде спиела, ја удрил во пределот на главата, а потоа извршил обљуба над истата и го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот, велат од МВР.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments