Никој не може да верува дека ова се мајка и син: Изгледа помладо од него (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Професионалната фотографка Дејна 17-годишниот Јулиан го родила кога имала 16 години, па сега изгледаат како брат и сестра, а не како мајка и син.

Дејна Кази (34) од Ирвин, Калифорнија, стана хит на „ТикТок“ заедно со нејзиниот син затоа што никој не може да верува дека тоа е неговата мајка.

Loading...

ШОК: Мајка и син го промениле полот, па сега се татко и ќерка (ВИДЕО)

Видеото што го објавија е прегледано повеќе од 13,7 милиони пати, во кои одговараат на прашања со кои секогаш се соочуваат.

– Дали е тоа брат ти? ’, е првото прашање на кое 34-годишната жена дава негативен одговор со главата.

Откриваат дека таа го родила на 16 години и дека сега се најдобри пријатели.

– Изгледате помладо од него – многумина коментираа дека тоа навистина е затоа што и покрај фактот дека таа има 34 години, поради нејзиното младешко лице, многумина не би ѝ дале дури ни 20.

МАЈКА НА ГОДИНАТА: Нејзиниот син има церебрална парализа, а таа за него направи нешто неверојатно (ВИДЕО)

Дејна инаку ги користи социјалните мрежи за да ги разбие митовите за раното мајчинство и како што вели самата дека  раѓањето на дете е најдоброто нешто што таа го направила во животот.

@daynaduh

Yes, this is REALLY my son #nopeyep #myson #momlife #teenmom #teenparent #youngmom #youngmomcheck #myjourney @juju.tweedy #mom #son #mybaby #grownman

♬ original sound – redbull

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *