Направил ТикТок предизвик и веднаш настрадал, она што се обиделе подоцна да го направат е навистина лудо

Сподели со своите пријатели

И покрај забраните за снимање опасни акробации, овие момчиња сепак решиле да ги направат своите морничави трикови само за да станат популарни на социјалните мрежи.

Loading...

Инаку, моментално во светот е популарен еден многу болен и екстремен тренд на скокање пред камион во движење, кој се покажа како многу фатален за некои тинејџери.

 

 

Опасната забава, позната како „Предизвикот на ангелот на смртта“, се рашири со неверојатна брзина низ Југоисточна Азија, а учесници се снимаат себеси на ТикТок додека изведуваат смртоносни акробации.

Додека неговите пријатели успеале да го избегнат возилото со полесни повреди, тој немал среќа бидејќи летнал под камионот тркалајќи се под камионот долго време.

Според новите информации, полицијата трага по возачот на камионот кој побегнал од местото на несреќата, иронично, можел да избегне кривично гонење доколку постапел согласно полициската истрага, но сега ќе му се суди за обид за напад и бегство.

Loading...

 

 

„Камионски предизвик “ се повеќе ги зазема социјалните мрежи, а досега е снимен само на две локации.