16.04.2018 13:23

Мигранти откриени во воз на Табановце


Вчера во 14.00 часот во Полициската станица за Граничен премин „Табановце“, царински службеник на граничниот премин пријавил дека при контрола во вагон од товарен воз кој сообраќал на релација Грција – Унгарија, пронашол четири мигранти од Авганистан и еден од Иран, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Со лицата бил извршен разговор, по што биле пренесени и предадени во транзитен камп Табановце за понатамошна постапка.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments