Лудо возење со дрон низ водопад, снимки од кои застанува здивот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Развојот на беспилотните летала измина долг пат, дозволувајќи им на патниците да фатат неверојатни дестинации од уникатни и впечатливи агли.

Loading...

И додека опремата игра голема улога во тоа колку добар кадар ќе добиете, треба да имате и вистински вештини за да го направите тоа.

ЧУДЕН ФЕНОМЕН: Овој водопад тече нагоре (ВИДЕО)

Шпанскиот режисер Андрес Агилера Морилас, чија возбудлива снимка направена од беспилотно летало привлече големо внимание од бројни фанови на Инстаграм, е еден од оние што на најдобар можен начни ги искористија своите вештини, дронови и свој талент.

Неодамнешната снимка снимена во Индонезија, на островот Јава, покажува летање на дронниз водопадот Мадакарипура.

 

Со кајак низ опасен водопад: Снимка од која застанува здивот (ВИДЕО)

Loading...

Започнува со спуштање на дронот кон врвот на водопадот, по што нагло се свртува надолу, брзајќи кон земјата.

„Се обидувам да снимам видеа што беше невозможно да се фотографираат пред неколку години. Мислев дека вреди да се приближувам колку што е потребно за да се добие најдобрата снимка, дури и со ризик да го изгубам беспилотно летало. И јас успеав”, изјави Андрес за Lonely Planet.

Одговорот на спотот беше неверојатен и имаше вкупно 25 милиони прегледи низ платформите – YouTube, Instagram, Facebook, Reddit и Twitter.

Зад водопадот: Магична глетка од „заледената водена завеса“ (ФОТО)

Водопадот во Индонезија е само еден од возбудливите снимки што ги направи Андерс.

 

Loading...

 

 


Leave a Reply