14.05.2018 12:45

Куманово – Работнички: Изненадување од кумановци или финале за центарци?


Кошаркарите на Куманово вечерва го играат третиот полуфинален натпревар против составот на Работнички.

Средбата во Градски парк која започнува во 19 часот може да биде и последна за кумановци, доколку кошаркарите на Марин Докузовски по трет пат извојуваат победа. Исклучително силниот состав на центарци оваа година ги намачи кошаркарите на Куманово, кои сепак не потклекнаа и машки се бореа да пристигнат во елитата, односно меѓу четирите најдобри во домашниот шампионат.

Доколку кумановци изненадат вечерва тоа ќе значи четврта средба помеѓу двата тима веќе во среда во Куманово.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments