КООСНОВАЧОТ НА БИТКОИН: Ги продадов сите биткоини, бескорисни се

Сподели со своите пријатели

Емил Олденберг, коосновачот на Биткоинот, ги продал сите свои биткоини и притоа ги нарече бескорисни.

Олденберт, шеф на технологијата на страницата Bitcoin.com вели дека се работи за најризичната инвестиција во која можете да влезете, пренесува Unilad повикувајќи се на шведската страница Breakit.

Конечната вредност на биткоинот ќе достигне неверојатна вредност

Loading...

Коосновачот на Биткоин, за Breakit, објаснува зошто повеќе не верува во оваа криптовалута.

– Станува збор за екстремно висок ризик. Ги продадов сите свои биткоини и биткоинот го префрлив во кеш. Префрлувањето на биткоинот на берза и од неа многу чини. Кога ги продадов своите биткоини, морав само да платам 50 американски долари и да чекам 12 часа за да се изврши трансакцијата, рекол Олденберг.

Овие близнаци се првите Биткоин милијардери


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.