Кога машиновозачот ќе се изнервира, па ве чисти и вас и снегот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Тула е град во Русија, кој се наоѓа на околу 190 километри од Москва, а во текот на снежните месеци неговите жители „војуваат“ битка со снег, мраз и друга зимска „магија“.

Loading...

На видеото се гледаат луѓе кои чекаат превоз на станицата 129 на авенијата Ленин (како што е напишано во описот под видеото), а потоа можете да видите трамвај кој го чисти снегот од шините додека се обидува да помине и каде буквално ги тушира ​​минувачите – со валкан снег.

Наводно, ситуацијата ја коментирале и градските власти на Тула, а компанијата која се занимава со чистење им се извинила на своите сограѓани.

На крајот на краиштата, погледнете сами и видете како поминаа Русите.