Како да подготвите вкусен помфрит без масло и на здрав начин?

Сподели со своите пријатели

Овој рецепт доби и негативни коментари, но само од оние кои сакаат да подготват храна што побрзо и без оглед на тоа дали таквата храна е здрава или не.

Loading...

Подгответе помфрит без масло и на здрав начин!

Која е тајната на највкусните пуканки?

Состојки:

2 белки од јајце

половина лажичка сол

половина лажичка мелен пипер

половина лажичка мелена слатка пиперка

Loading...

Пет компири за помфрит.

ЛЕДЕН ДЕСЕРТ ОД КАФЕ: Се подготвува лесно, а е превкусен

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки и изматете со жица за матење.

Исечете ги компирите и истурете во поголем сад, а потоа прелијте со смесата што сте ја направиле и измешајте.

Ставете хартија за печење на тавата и наредете го помфритот. Печете на 220 степени 10 минути од едната страна и 10 минути од другата страна.

Зошто не треба да го лупите компирот пред варење?

На здравје!

Loading...

Leave a Reply