Хороскоп за сабота, 19 декември

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Инвентивни сте, и имате нови идеји. Колегите се воодушевени од вашиот предлог и го прифаќаат.

Љубов: Сте се фокусирале на својата страст и љубовта кон партнерот. Тој има впечаток деак односот е премногу интензивен.

Здравје: Стабилно здравје.

БИК

Работа: Ве очекува разговор со надредената личност. Смета дека сте личност на која може да се потпре и планира ваше учество во новиот проект.

Љубов: Покажувате емоција кон симпатијата, но и натаму не е сигурна дали треба да влезе во врска.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Фокусирани сте на обврските и свесни дека работата одлично се развива. Нетрпеливо очекувате успех.

Љубов: Емоциите ви проработеле и слободното време го посветувате на саканата личност. Размислувате за брак.

Здравје: Добро се чувствувате.

РАК

Работа: Соработката со странците не се одвива на посакуваниот начин. Свесни сте дека ве игногираат и нема да се изненадите ако ја прекинат соработката.

Љубов: Потребна ви е поддршката од партнерот, но таа ја нема, па тоа ве погодува.

Здравје: Притисокот варира.

Loading...

ЛАВ

Работа: Судењето на се одвива во ваша корист, при што сте свесни и загрижени.

Љубов: Имате симпатија и се обидувате да и се приближите. Сакате емотивно да се отвори кон вас.

Здравје: Стари познати проблеми со реума ве очекуваат.

ДЕВИЦА

Работа: На работа ве очекуваат премногу обврски и проблеми кои не успевате да ги надминете.

Љубов: Иако сте во врска, имате проблем да ги покажете своите емоции на спонтан и отворен начин. Партнерот чека да се опуштите.

Здравје: Лоша циркулација.

Loading...

ВАГА

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на работа затоа што е стабилна. Правите нови планови со цел понатамошен развој на работата.

Љубов: Не сте задоволни од односот со партнерот. Ви пречи тоа што го форсира шестото сетило за врската.

Здравје: Внимавајте на дишните органи.

СКОРПИЈА

Работа: Ситуацијата е сложена. Додека некои обврски ги решавате рутински, некои проблеми бараат премногу внимание и труд.

Loading...

Љубов: Емоциите се постојани и во целост се посветувате на саканата личност.

Здравје: Проблеми со забите. Посетете стоматолог.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Работата се одвива на задоволителен начин, без стресови и проблеми. Опуштени сте, и се завршувате во рок.

Љубов: Инсистирате на честа комуникација со симпатијата. Другата страна и натаму не е подготвена за врска.

Loading...

Здравје: Зголемен апетит.

ЈАРЕЦ

Работа: Задачите ги одработувате една за друга, или дури паралелно, повеќе во исто време. Сте уфрлиле во брзина и што е најдобро се тече глатко.

Љубов: Ви се допаѓа личност за која не сте сигурни дали е слободна или не.

Здравје: Стабилно здравје.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Првенство парите ве интересираат, па приоритет давате на обврските кои овозможуваат брз прилив на пари.

Љубов: Одличен ден за ново познанство. Ви се допаѓа енергичниот и позитивен став на другата личност.

Здравје: Проблематичен системот за варење на храната.

РИБИ

Работа: Амбициозни сте, вредни и со желба за успех. Задачите ги работите на брз и ефикасен начин.

Loading...

Љубов: Во контакт сте со личност која неодамна сте ја запознале. Не сте сигурни дали другата страна сака пријателство или врска.

Здравје: Задоволително здравје.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *