Хороскоп за сабота, 1 октомври

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Може да очекувате важно интервју за работа каде што ќе оставите одличен впечаток кај работодавачите.

Љубов: Може да очекувате помирување со саканата личност. Подготвени сте повеќе да се посветите на полето на љубовта.

Здравје: Болка во градите

БИК

Работа: Може да се надевате на нов деловен проект што ќе го обезбеди вашиот напредок на долг рок.

Љубов: Ви се допаѓа личност која можеби на некој начин е далеку од вас и таа дистанца ви пречи.

Здравје: Проверете го нивото на шеќер во крвта.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Денес не е добар ден за да започнете нов бизнис. Обидете се да немате премногу очекувања во моментот.

Љубов: Можни се мали несогласувања со саканата личност. Се повеќе ви е тешко да најдете компромис.

Здравје: Чувствителни бубрези и мочен меур.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за понеделник, 5 декември

РАК

Работа: Многу лесно можете да ги реализирате вашите деловни планови. Хороскопот е во ваша корист и можете да очекувате дека ќе бидете задоволни.

Љубов: Ви се чини дека не сте ја избрале вистинската личност за себе и од таа причина врската е прекината.

Здравје: Посетете лекар за преглед

Loading...

ЛАВ

Работа: Оптоварени сте со некои проблеми што не сте ги решиле кога било потребно, па сега на некој начин го надоместувате.

Љубов: Лесно доаѓате до ново познанство. Подготвени сте максимално да се посветите на љубовното поле.

Здравје: Проблеми со аритмија.

ДЕВИЦА

Работа: Ако сакате да докажете дека сте подготвени да напредувате, побарајте можност од претпоставените.

Љубов: Можете да го подобрите односот со партнерот доколку се обидете да бидете поискрени и отворени со него.

Здравје: Проблеми со варењето.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за понеделник, 5 декември

ВАГА

Работа: Се очекува да потпишете нов деловен договор што може да биде значаен за вас на долг рок во иднина.

Љубов: Ако има нејаснотии во вашата емоционална врска, сега е време да разјасните се.

Здравје: Можни се болки во грлото.

СКОРПИЈА

Работа: Ќе добиете прилив на пари што ви се потребни за да може вашиот бизнис да продолжи со стабилен тек.

Loading...

Љубов: Барајте сигурност до вашиот партнер. Можно е длабоко во себе да сакате брак или заедница.

Здравје: Изразено губење на апетит

СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате поддршка од вашите соработници кои ви веруваат. Ве очекува поволен период за работа.

Љубов: Ќе уживате во убави моменти со саканата личност. Си обезбедувате еден со друг со се што ви треба за среќа.

Loading...

Здравје: Се чувствувате одлично.

ЈАРЕЦ

Работа: Имате јасно дефинирани цели од кои нема да се откажете иако околностите на работа во моментов се неповолни.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за понеделник, 5 декември

Љубов: Не му посветувате доволно време на партнерот и поради тоа вашата врска доаѓа во криза. Сепак, се уште може да се поправи.

Здравје: Главоболка

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Може да очекувате поволен ден за да ги постигнете деловните цели. Подготвени сте да се посветите максимално на работата.

Љубов: Можеби не сте ги исполниле сите ветувања што сте му ги дале на вашиот партнер. Може да има мали несогласувања во вашата врска.

Здравје: Посетете стоматолог.

РИБИ

Работа: Можно е да има некои промени во вашето работно поле и да сте незадоволни од таа причина.

Loading...

Љубов: Имате несогласувања со саканата личност. Ако сте слободни, не е добар ден за да започнете врска.

Здравје: Вознемиреност