08.05.2018 17:42

(ГАЛЕРИЈА) Димитриевски и амбасадорите на ЕУ засадија дрвца во Диво насеље


Денеска под покровителство на Општина Куманово и Европското движење во Р.М. со богата програма беше одбележан Денот на Европа во Куманово. По тој повод, Градоначалникот Максим Димитриевски имаше средба со амбасадорите на Франција, youИталија, Шпанија и Хрватска во просториите на општината, а подоцна се упатија на улицата „Тоде Мендол“ каде што беа засадени садници.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments