Еве какво време не` очекува во август според Accuweather

Сподели со своите пријатели

Продолжува периодот на  сончево и многу топло време, јавува УХМР во неделниот метеролошки извештај објавен денес.

Loading...

Во попладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста која наместа ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено повеќе услови ќе има во западните планински предели.

Според порталот Accuweather, во август пак, температурите ќе бидат во опаѓање, без најава за можни топлотни бранови како што тоа е случај со повеќедневните високи температури деновиве.

Capture


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.