Ериксен бара поголема минутажа

Сподели со своите пријатели

Играчот за врска на Интер, Кристијан Ериксен го сподели своето мислење за неговата позиција во тимот.

Loading...

– Не сакам да седам на клупата цела сезона. Се надевам дека ова не е намерата на тренерот или на клубот. Сезоната ќе биде интензивна, има многу натпревари во сезоната, се надевам дека ќе играм.

Никогаш не е добро што седите на клупа, а како што расте искуството, лицето станува помалку трпеливо. Тие имаа големи надежи за мене, луѓето сметаа дека ќе играм важна улога во секоја игра, но тоа не се случи. Затоа ме гледаат со различни очи.

Не сум чул ништо од мојот агент за трансферот. Ништо специфично. Навикнат сум на медиумски шпекулации, но не можам да кажам кои гласини се точни, а кои лажни, ги цитира зборовите на Ериксен „Фудбал Италија“.

Во тековната сезона, Ериксен одигра два натпревара во Серија А без да постигне погодок.

Зоран Стерјовски


Leave a Reply