Занимливости (Page 1,360)

Сподели со своите пријатели

На социјалната мрежа Instagram не толку често, може да се најдат фотографии од грижливи татковци кои сепак знаат да бидат нежни и добри дадилки, дури подобри од и своите сопруги. Галеријата фотографии ја покажува татковата понежна но и поиновативна страна во чување на најмалите. Loading…   Loading… Loading…

Сподели со своите пријатели

Секоја вечер ги затвораме очите и тонеме во сон. Доколку го земеме во предвид фактот дека луѓето во просек живеат 78 години, некаде околу 26 години ние поминуваме со затворени очи. Ви донесуваме неколку интересни факти за сонот кои сигурно не сте ги знаеле. Најпознатиот рекорд без спиење го држиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мохабед Абед има 20 сантиметри долг пенис, направен од ткиво од неговата рака. Пенисот функционира кога ќе притисне копче кое е поврзано со неговите тестиси и веднаш ќе ја подигне својата импровизирана машкост. Мохамед (43) никогаш нема сексуални односи, а својот пенис го „изгубил“ во страшна сообраќајна несреќа кога ималПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Сигурно многу пати ви се има случено да поминете покрај статуе на некој голем освојувач или војсководец на коњ, а да не знаете што е симболиката зад тоа. Ви го откриваме значењето на положбата на нозете на коњот на статуите: Loading… Доколку статуата на некоја личност на коњ, ги имаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Авокадото е познато по своите хранливи вредности, но изгледа дека тоа не и е битно на седуммесечната Отом, која покажа дека вкусот на авокадото не и се допаѓа воопшто. За време на ручекот, мајка и приоѓа со пасирано авокадо, но, кашата не беше воопшто вкусна за малото бебе. Loading… ЕвеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Семи е можеби најмалото коњче кое сме го виделе досега. Фасцинатно е што само три дена старото пони има толку енергија за трчање со својот сопственик. Нормално, под надзор на својата мајка. Сигурни сме дека многумина, откако ќе го видат видеото дека ќе посакаат вакво коњче за милениче. Loading…  Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Не се снимал филм, туку во Рим се одвивал погреб на најголемиот мафијашки бос Виториј Казамониц (65). Кочијата со шест коњи со музика од филмот „Кум“ пристигнала до црквата превезувајќи го ковчегот во кој бил шефот на римската мафија која се занимава со дрога, проституција и лихварство. Loading… На цркватаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Можеби е тешко да се прифати вистината дека нашите индивидуални акции ја засегаат целата планета, но тоа е навистина така. Нашиот стил на живот има неверојатно влијание на тоа во каков свет би сакале да живеат нашите потомци. Планетата Земја ќе продожи да се врти како и досега, но, далиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ако размислите за тоа како некогаш изгледаа семејните ручеци и дружби контра тоа што го имаме денес, сите ќе мора да признаете дека модерната технологија го уништи целиот сјај на седење на една маса, и тоа заедно, сконцентрирани на разговорите кои беа повеќе од продуктивни. Сега, со напливот на ситеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Во бразилската држава Сао Пауло се наоѓа селото Арарас кое станало познато по своите жители, луѓе кои поради ретко фенетско пореметување ги викаат вампири. Од 800 жители, други 600 имаат тешки симптоми на пореметување наречено Xeroderma Pigmentosum. Жител на селото за Дејли мејл открил дека поради оваа болест изгубил едноПрочитај повеќе