Занимливости (Page 1,064)

Сподели со своите пријатели

И оваа лето „Summer Club Space“ ќе се погрижи за најдобрата забава во градот. Третата сезона од најдобриот клуб во Куманово започнува веќе на 5-ти мај со настапот на ди-џеј Марга Сол и голема хаус забава. Но, тоа не е се. „Summer Club Space“ има агенда за целиот викенд. ВеќеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ќе успеете ли и вие да ја решите оваа загатка? Еден човек отишол во ресторан и нарачал чаша со вода, парче лимон, чинија и кибрит. Потоа ја истурил водата во чинијата и на келнерот му рекол дека ќе му даде 100 долари доколку успее да ја пренесе водата назад воПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Дечко од Тексас ја затекна својата девојка, пијана, како спие во кревет со друг маж, но наместо да прави драматични сцени и кавги на лице место, сета ситуација ја фати со мобилниот и ја објави на Фејсбук. Дастон Холовеј од градот Емори, влезе во спалната соба и ја затекна својатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Љубителите на теориите на заговор тврдат дека роверот на НАСА на Марс пронашол остаток од дрво, како и череп на вонземјанин. Роверот Кјуриосити инаку редовно испраќа фотографии од Црвената планета и НАСА редовно ги објавува. Снимката која прикажува стебло од дрво и череп на вонземјанин се поставени на интернет. СпоредПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Се во животот е релативно и работа на перспектива. Кога вас некој со двете нозе би ве удрил во градите, би биле многу бесни.  Меѓутоа, кога тоа го прави храбар пожаникар кој на тој начин успева да спаси живот на девојка која седнала на ограда од балконот за да скокнеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Туристите минатата година во римската фонтата Ди Треви фрлиле монети во вредност од 1,5 милиони долари, објави Каритас. По година дена обнова, познатата римска знаменитост, баркното ремек дело на Никола Салвија од 18 век, повторно е отворена во 2015 година.   Loading…   Според легендата, секој кој фрла пари воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Новинар на кинеската телевизија „Далијан“ за време на директен пренос беше ударен од гром на кров на зграда. Новинарот Лу Сјаодунг во рака држеше чадор и зборуваше за тоа какво време се очекува во текот на денот. ВО тој момент, неочекувано го удари гром. Според зборовите на новинарот, громот удрилПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Грегориј Мамурин Гриша својот прекар „најодвратна појава на интернетот“ го добил благодарение на својот „Јутјуб“ канал на кој поставува контроверзни видео снимки на кои од случајни минувачи бара да се понижуваат за пари. Гриша е внук на еден од најбогатите руски олигарси, Ихор Неклудов, а многумина го опишуваат како „најодвратенПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Вистинска реткост е згодна девојка на плажа да побара да ѝ го триете грбот, а уште поретко се случува потоа да ја возврати услугата. Затоа, доколку налетате на ваква ситуација, најпрво добро проценете дали станува збор за некоја неумесна шега.   Во видеото подолу, ќе имате можност да видите една девојка којаПрочитај повеќе