Убавина и Здравје (Page 330)

Сподели со своите пријатели

Модерните спални соби често се преполни со електроника која ноќе свети. Научниците докажале дека вклученото светло влијае на здравјето и дека би требало да спиеме во целосна темница. Loading… Ноќната светлина е измислена релативно доцна, додека претходно луѓето оделе на спиење со првото затемнување, а се буделе со првите утринскиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Познатата босанска фолк пејачка Азра Колаковиќ, меѓу народот позната како Дона Арес, на својот Фејсбук профил објави дека успеала да се избори со тешката болест, и тоа дека нејзината здравствена состојба е значително подобра. Loading… фото: Дона Арес пред дијагонистицирање на карцином Како што тоа го правеше во текот наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Како многу 18 – годишни девојки, таа е весела, разиграна и смела девојка која на каналот Јутјуб споделува мејкап совети и туторијали за шминкање. Loading… Но, тоа што ја прави различна од другите девојки кои се натпреваруваат со интернет совети е тоа што лицето на оваа девојка е изгорено соПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Лошите вести кои ќе ги слушнеме наутро директно го поткопуваат нашиот работен елан па со самото тоа и нашата продуктивност на работа, а не прават и депресивни. Истражувачите советуваат да не вклучуваме радио или телевизија кога ќе се разбудиме. Loading… Едно американско истражување, објавено во списанието Харвард бизнис ривју, откриваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Некои девојки користат шминка за да ги прекријат помалите недостатоци, додека некои сакаат само да го истакнат она што сметаат дека е најубаво на нив, а некои воопшто не се задоволни со својот тен и лице, и со шминка сакаат тоа да го променат. Loading… Дека жените треба да сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Девојка на каналот Јутјуб, презентираше видео кое во меѓувреме го посетија речиси 9 милиони корисници, а во прашање е идеја за тоа како од стар градник да направите градник кој ќе го носите на фустани со отворен грб. Loading… Идејата, мора да признаете е доста корисна, со оглед дека таквиПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Доаѓа есента, а со тоа и промена на стилот на облекување и комбинација на бои типични за тоа годишно доба. Во прилог, погледнете ги најновите модни совети за тоа како да ги искомбинирате есенските бои, а притоа да изгледате соврешно и модерно. Loading… Маслинесто зелена и црна боја Есенски пастелниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Само со 25 минути брзо одење секој ден можете да си го продолжите животот за седум години, велат истражувачите. Loading… Научнциите откриле дека умерената физичка активност кај луѓето кои се во педесетитте и шеесетитте години од животот го намалува ризикот од смрт при срцев удар.. Инаку, болестите на срцето сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ако сакате да слабеете а притоа да не се подложите на ригорозни диети, тогаш добро е да знаете дека водата може да биде клуч на успехот во процесот на слабеење. Loading… Според најновите истражувања во Обединетото Кралство, пиењето на половина литар вода пред јадење може многу да помогне во губењетоПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Правилното комбинирање на бои е можеби најбитниот елемент во стилското облекување на една жена. Loading… Во налетот на првите есенски но и последните денови од летото, модните стилисти дадоа своја препорака за тоа како да ги искомбинирате боите за да изгледате совршено каде и да се појавите. Комбинирање на розе бојаПрочитај повеќе