Фудбал (Page 56)

Сподели со своите пријатели

Фудбалерот на Ливерпул, Марио Балотели би можел да оствари изненадувачки трансфер во Манчестер Јунајтед, бидејќи веќе обавил разговор со менаџерот Џозе Мурињо. Како што пренесува англискиот „Дејли Експрес“, Мурињо бара од контроверзниот напаѓач да ги намали финансиските влогови, а голема улога во целата работа има Мино Рајола, менаџерот кој гиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фудбалерот на Лестер, Ријад Марез рекол дека би можел да ги напушти редовите на англискиот првак, но само во случај да пристигне понуда од трите најсилни клубови во светот. За Алжиерцот голема желба има покажано Аресанл, но лондонскиот тим не е во рангот на мадридскиот Реал и барселона, кои претходноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Еднаш се излажаа на Енфилд кога Кристијан Бентеке е во прашање. Тогаш за него платиле 46,5 милиони евра за да го доведаат од Астон Вила. Свесни во Ливерпул дека тие пари никогаш нема да ги извлечат, ќе се обидат колку е можно да си ја поправат грешката. Кристал палас нудиПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Сеск Фабрегас би можел да се врати во Шпанија и да потпише договор со мадридскиот Реал, лутиот ривал на Барселона во која тој ја мина младинската школа. Каталонскиот лист „Спорт“ наведува дека трансферот е многу близу, што го потврдува и фактот дека шпанскиот репрезентативец преседе на клупата на мечот противПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фудбалерот од Конго, Јаник Боласи го напушта Кристал Палас и во трансфер вреден 30 милиони евра преминува во Евертон, соопшти неговиот клуб. Дваесет и седумгодишниот крилен напаѓач новиот договор го потпишал до 2021 година. Боласи долго време беше желба на новиот менаџџер на Евертон, Роналд Куман, практично од јуни, ноПрочитај повеќе