Младен Филиповски

Сподели со своите пријатели

Астролозите ги анализираа хороскопите на најмоќните и најбогатите луѓе во светот во последните неколку децении и дојдоа до заклучок дека повеќето од нив се родени во еден хороскопски знак. Loading… Тоа е Лавот. Ако сте во хороскоп Лав, можеби сте на добар пат да станете богати. Овој хороскопски знак сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Семејство, партнер, пријатели: приоритетите за најважните луѓе во животот се поставени поинаку за секого. Ако се запрашаат астролозите, следново е точно за овие три хороскопски знаци: врската може да трае само кратко време, додека вистинското пријателство трае цел живот. Loading… Затоа, тие секогаш ќе претпочитаат круг на пријатели отколку големаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Некои знаци на Зодијакот се многу поврзани со татковината и домот, и како што тврдат астролозите, оваа група вклучува претежно копнени и водни ѕвездени претставници. За разлика од нив, знаците за воздух и оган сакаат да кажуваат дека тие се жители на светот и дека уживаат да не припаѓаат наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мажот Лав најмногу сака да се смее во однос на сите знаци, сака забава и како успешно да го одржува тој сјај во неговите очи до крајот на животот. Ракот е во состојба внимателно и сочувствително да го слуша својот партнер со часови. Loading…     Ако барате верен мажПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Започнете со вежбање! Loading… Ако барате програма за вежбање за цело тело, имаме предлог за вас. Ви претставуваме сет на вежби во траење од 12 минути. Нема повторување, а сите се многу напорни, од првата до последната секунда. Дали сте подготвени за предизвикот? Погледнете го планот за тренинг:  Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Синусите се шуплини исполнети со воздух и се наоѓаат на двете страни на носот. Поради одредени алергии, настинки или дури и бактериски или вирусни инфекции, синусите може да се затнат со густи секрети. Loading… Дури и ако секретот е придружен со симптоми како главоболки и слаб сон, тогаш навистина требаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Еден Британец се пожалил на сексуалниот терапевт Деид Сандерс за проблемот што го имал. Loading… – Ја сакам и таа вели дека ме сака, но не и мојот пенис. Таа се жали дека јас не ја погодив „точката“ додека водев љубов. Сигурен сум дека таа мисли дека мојот полов органПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фајзер / Бијонтек рече дека вакцината против коронавирус произведена од оваа фармацевтска компанија е безбедна и ефикасна за деца на возраст од пет до 11 години и ќе побара одобрување за нејзина употреба во Соединетите држави, но и во Европа и другите делови на светот, што е можно поскоро ..Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Германска фабрика за играчки направи мече во чест на Ангела Меркел, додека канцеларката се подготвува политички да се пензионира по 16 години на чело на владата. Loading… Херман-Шпилверен, со седиште во баварскиот град Кобург, претстави играчка висока 40 сантиметри, која има одредена сличност со канцеларката. Плишаното мече има фризура сличнаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Менструалните болки создаваат проблем за секоја жена, а кога на тоа ќе се додаде главоболка, тогаш секоја жена само чека да помине тој период. Loading… Меѓутоа, овде е важно да се направи разлика помеѓу менструалните главоболки и мигрена, за да знаете кој е најдобриот начин за лекување. Американските истражувања наПрочитај повеќе