Жената му рекла дека е очаен во кревет и му објаснила што се прави со љубовникот, мажот останал без зборови

Сподели со своите пријатели

Еден Британец се пожалил на сексуалниот терапевт Деид Сандерс за проблемот што го имал.

Loading...

– Ја сакам и таа вели дека ме сака, но не и мојот пенис. Таа се жали дека јас не ја погодив „точката“ додека водев љубов. Сигурен сум дека таа мисли дека мојот полов орган е премногу мал за да и пружам задоволство, иако мислам дека е со просечна големина – објаснува тој.

– Мислев дека нашиот сексуален живот е во ред, но се чини дека таа го загуби интересот во последните неколку месеци. Сега ми призна дека ја претпочитува својата – играчка, која е смешно голема.

– Додека бевме само пријатели кога одевме на факултет, таа секогаш ми кажуваше за своите сексуални потфати и како сака момци кои имаат поголем генитален орган. Јас сум 30, а таа 20. Се венчавме пред две години – објаснува и продолжува:

 

 

– Нејзиниот телефон е полн со слики од мажи кои имаат голема „мажественост“ и открив дека таа била на некои страници за да запознае надарени мажи. Многу разговараше со еден од тие мажи и му откри дека би сакала да го запознае и да ја води прекрасната. Таа го нарекува нејзино „големо момче“. Бев многу шокиран бидејќи не мислев дека таа некогаш ќе направи вакво нешто.

Loading...

– Поради тоа, се чувствував многу несигурно и љубоморно. Таа дури и не изгледаше засрамена кога се соочив со неа и таа едноставно ми призна дека сака да проба друг маж. Ако продолжи вака, се грижам дека ќе ужива во сексот со овој човек и дека тоа може да значи крај на нашиот брак, и не сакам да ја изгубам.

– Ова најдобро се разбира како фантазија. Вклучувањето друг маж во вашата врска може да заврши катастрофално. Не дозволувајте тоа да се случи. Таа одлучи да се омажи за вас, а бракот не е само секс – и добриот сексуален живот не зависи од голем сексуален орган. Кажете и на сопругата дека таа повеќе не треба да посетува веб -страници или вашиот брак ќе биде доведен во прашање.