Овие хороскопски знаци секогаш ги избираат пријателите пред љубовта

Сподели со своите пријатели

Семејство, партнер, пријатели: приоритетите за најважните луѓе во животот се поставени поинаку за секого. Ако се запрашаат астролозите, следново е точно за овие три хороскопски знаци: врската може да трае само кратко време, додека вистинското пријателство трае цел живот.

Loading...

Затоа, тие секогаш ќе претпочитаат круг на пријатели отколку голема љубов.

 

 

Стрелец

Авантуристичкиот Стрелец ја сака својата слобода и не мрази ништо повеќе од чувството дека е ограничен, врзан. Сепак, ова е често случај, особено во љубовна врска, така што овој огнен знак претпочита да одлучува „против“ партнерот и многу повеќе претпочита пријателски врски.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за четврток, 6 октомври

Со Стрелецот, љубовта обично добива шанса само ако саканата личност размислува исто како и самиот Стрелец, а врската е разновидна и полна со искуства.

Loading...

Вага

За да има секогаш хармонија и рамнотежа во нејзиниот секојдневен живот, на Вагите и треба разновиден круг луѓе. Со овој воздушен знак, само еден близок не е доволен за да биде среќен на долг рок.

Ако треба да избирате помеѓу партнер и пријател, Вагите скоро секогаш би го претпочитале нејзиниот круг на пријатели. За да имате долгорочна врска со овој хороскопски знак, најдобро е веднаш да ги запознаете нејзините пријатели – и да се дружите со нив.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за четврток, 6 октомври

 

 

Водолија

Водолијата навистина не сака да избира помеѓу своите пријатели и љубов, бидејќи за него сите негови сакани имаат ист висок приоритет. Меѓутоа, ако овој воздушен знак, кој ја сака слободата, се чувствува премногу ограничен во врската или е досаден, порано или подоцна ќе се откаже од својот партнер.

Loading...

На крајот на краиштата, пријателствата се помалку комплицирани и помалку обврзувачки од врските – но, овој хороскопски знак знае дека пријателите го прифаќаат таков каков што е и секогаш се со него.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за четврток, 6 октомври