13.03.2019 16:54

18-годишник од Куманово со нож ранил сограѓанин


На 12.03.2019 во 17.25 часот во СВР Куманово, од болницата во Куманово било пријавено дека кај нив било донесено повредено лице со остар предмет.

По преземени мерки било констатирано дека во семејна куќа, А.Ф.(18) со остар предмет му нанел убодна рана во десната надколеница А.Д.(19). Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од СВР Куманово.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments