14.11.2017 01:29

Запознајте ја Луху, најтажната мачка во светот (фото+видео)


Ако размислите подобро, ќе сфатите дека животот на мачките е навистина добар.

Можат да спијат по цел ден, да се негуваат кога сакаат, јадат бесплатно и не плаќаат сметки. Меѓутоа, некои мачки не се задоволни со својот живот.

На пример малата мачка Луху.

Y u sad luhu……you make me happy…. M #luhucatfan

A post shared by Rohit Gupta (@rohit_019) on

Слободно може да се каже дека таа е најтажната мачка во светот. Живее во Пекинг, со својата сопственичка Меги Лиу, браќата и сестрите. Меѓутоа, Луху се издвојува од другите мачки благодарение на своите неверојатно тажни очи.

Иако изгледа несреќно, не може да се оспори фактот дека таа има дури 145.000 следбеници на Инстаграм и ги насмејува луѓето, без оглед на нејзиниот тажен поглед.

Нејзината сопственичка постојано поставува фотографии на Инстаграм профилот. Доколку ви се допаѓа оваа мачка можете веднаш да зпаочнете да ја следите на социјлната мрежа.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments