13.08.2017 00:31

Видео кое го раздрма светот: Колку живот ни краде телефонот?

loading...

Погледнете ја снимката која можеби ќе ве натера да се замислите и преиспитате до која мера сте дозволиле важните работи во животот да ви поминуваат пред очи додека вашиот поглед како магепсан е насочен во екранот на вашиот мобилен телефон…

Ова видео го прегледаа над 14 милиони луѓе и повеќето од нив ги натера да стават прст на чело и да размислат дали се препознаваат во него.

Исто така запрашајте се колку се чувствувате непријатно кога ќе ви се случи телефонот да го заборавите дома и дали тоа не е знак за тешка зависност?


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments