15.10.2017 01:25

Утрински секс е подобар за имунитетот и за интелектот


Зајакнувањето на имунитетот, подобрувањето на меморијата и моќната активност на мозокот со консумирање на овошје се утрински задоволства. Но и утринскиот секс повеќе придонесува за имунитет и интелектот.

Многу парови чувствуваат срам и вкочанетост за време на утринскиот секс. А тоа е сосема непотребно!

Токму во овој час на денот во позадина хормоните на човекот се постабилни односно сексуалната активност може да биде само од корист.
Сексолозите заедно со научниците и лекарите терапевти велат дека ефектот од утринскиот секс е за восхит.

Од физичка гледна точка утрински секс е многу подобар од трчање или утрински тренинг. 30-минутен секс не само го активира вашиот нервен систем, но и ги заздравува сите мускули.

Паровите кои имаатутрински секс, се внимателни еден кон друг, општествени и продуктивни во работата.

И обратно, проблемите со крвниот притисок, честиот замор, акумулиран во текот на денот, не го дотеруваат комплетениот секс навечер, а тоа може се покаже погубно за односите во целина.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments