14.11.2017 01:18

Србинка со години живее под земјата, но никој не ја знае причината за тоа


Само неколку стотина метри од патот во бункер со години живее Нада Кпривица. Оние кои ќе ја видат велат дека со малку луѓе сака да комуницира.

Причината,зошто Нада Копривица се одлучила на живот во бункер, засега останува непозната.

Но, оние кои ќе ја видат од време на време велат дека се скарала со родителтие, затоа што не и дозволиле во домот да внесе куче, па со него и неговите младенчиња се преселила во воениот бункер.

BBC влезе во нуклеарниот бункер на Тито (фото+видео)

Други велат дека тоа не е точно, туку дека таа по природа е сама и не ја сака цивилизацијата.

– Ја гледам често, тука живее пет-шест години во бункерот од ЈНА, тука престојува. како се храни, што прави навистина не знам. Ја гледам често дека бере шумски јагоди. Кога забележува луѓе, се трга, бега во шумата, рекол шумарот Бојан Абазовиќ.

Жителите ја видувале со кеси храна, па претпоставуваат дека има и некоја пензија. Но ги чуди тоа што и покрај примањата живее во бункери тоа на дебели романиски минуси, пишува АТВ.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments