16.12.2017 12:00

Ракометарите на Куманово го пречекуваат ГРК Тиквеш


Машкиот ракометен клуб Куманово денеска со почеток во 14:30 часот во Спортската сала во Куманово го пречекува составот на ГРК Тиквеш во рамките на Првата машка ракометна лига на Македонија.

Откако во минатото коло кумановци на гостински терен го совладаа составот на Младост со резултат 25:28, денска попладне ќе тргнат во битка за нова победа и нови три поени на табалета, каде се наоѓаат на седмата позиција со четири победи, пет порази, и три нерешени натпревари од досега одиграните 12 меча од почетокот на сезоната.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments