08.03.2018 00:16

Путин разочаран од руско-американските односи


Зборувајќи за санкциите кои се воведени против неговата земја, Путин рече дека нивната цел е да се скроти Русија.

Рускиoт претседател Владимир Путин рече дека не е разочаран во американскиот претседател Доналд Трамп, туку во непредвидливиот систем на Руско- американските односи.

Зборувајќи за санкциите кои се воведени против неговата земја, Путин рече дека нивната цел е да се скроти Русија.

Додаде дека тоа е начин за натпреварување, но и дека не е фер ниту праведен.

Извор: МРТ


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments