19.06.2017 03:23

Питон проголтал недолжно суштество, а луѓето постапија сосема неочекувано (видео)

loading...

Питоните се познати како змии кои можат лесно да го проголтаат пленот и тоа неспоредливо поголем од себе, но овој питон избрал и совледал најголем.

Проголтал цела коза и тоа жива.

Долг 4,5 метри, овој питон влегол во индиско село, нападнал стадо кози, а една несреќна завршила жива во неговата утроба.

Змијата се обидела да избега од селото, но била многу тешка и пленот се движел во нејзината утроба. Мештаните лесно ја фатиле и предале на властите кои змијата ќе ја вратат во дивината откако ќе го свари својот огромен плен.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments