21.04.2017 10:40

Не ни помислил дека оваа селфи скапо ќе го чини (фото)

loading...

Овој маж не ни помислил дека едно селфи скапо ќе го чини. На својот Твитер профил, овој маж објавил фотографија од автомобилот и ја споредил со своите следбеници радосната вест.

Последна ноќ како слободен маж, утре како женет човек. Не можам да дочекам да ја оженам мојата принцеза – напишал во описот на фотографијата.

Меѓутоа, на фотографијата која ја објавил овој маж носел очила, што била причина за интервенција на полицијата. Оваа селфи не смеел да го направи во текот на возењето.

На крајот полицијата го исмевала на социјалните мрежи, а тој само го избришал својот профил.

„Дали ова се оние кои завршуваат уништувајќи туѓи животи со својата глупост?“, а потоа следел уште еден „Не го примивме повикот за важен ден, но ќе ти испратиме мејл подарок за свадба во вредност од 200 долари и шест поени“.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments