20.04.2017 20:32

НАЈОПАСЕН МАШКИ ПОТЕГ ВО СЕКСОТ: Може да починете ако ви го направи ова!

loading...

Повредите при секс не се реткост, но еден потег во креветот за жените е посебно опасен. Доколку парнерот при орален секс дува во вагината, спречувајќи воздухот да излезе од неа, последиците можат да бидат фатални по вас.

Смртта може да настапи во сред воздушен емболизам – кога воздухот влегува во крвотокот и доведува до блокада на крвните садови. Во завиност од тоа каде се наоѓа крвниот сад во телото, воздушниот меур би можел да доведе и до мозочен или срцев удар.

Сепак, доколку го сакате тоа чувство за време на сексот, најдобро е вашиот љубовник сепак да не дува директно во вагината.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments