31.10.2017 22:24

На Блаце запленети 750 килограми марихуана


На граничниот премин Блаце Царинската управа и полицијата во камион откриле и заплениле околу 750 килограми марихуана, објавија дел од македонските медиуми.

Од МВР се уште официјално не ја потврдуваат информацијата.

Извор: МИА / фото: архива


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments