Кумановец силувал 13-годишно девојче

loading...

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.Ф. (21) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Пријавениот, во претпладневните часови на 19.09.2017 година, во неговата семејна куќа во Куманово, извршил полов напад на 13 годишно девојче.


Последни наслови

Facebook Comments