06.10.2017 13:21

Кумановец силувал 13-годишно девојче


СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.Ф. (21) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Пријавениот, во претпладневните часови на 19.09.2017 година, во неговата семејна куќа во Куманово, извршил полов напад на 13 годишно девојче.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments