09.12.2017 12:34

Кошаркарките на Куманово гостуваат кај Шкупи


Кошаркарите на Куманово вечерва со почеток во 18 часот, во рамките на 9. коло од домашниот шампионат, гостуваат кај екипата на Шкупи во СРЦ Кале.

Од досега одиграните осум кола, кумановци имаат по четири победи и исто толку порази. Следниот меч на домашен терен го играат против лидерот од табелата, Блокотехна на 12. декември, а вечерва во Скопје ќе се борат за својата петта победа, откако минатиот викенд ја прекинаа црната низа совладувајќи го Пелистер.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments