05.10.2017 08:38

Изгоре дел од куќа во Куманово


Дел од куќа на улицата „Пионерска“ во Куманово ноќва била опожарена, откако од засега непознати причини избувнал пожар, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

На терен веднаш излегле четворица пожарникари со едно противпожарно возило и тоа во 00:30 часот, а интервенцијата ја завршиле во 02:15 часот.

Причинета била материјална штета чија вредност засега е непозната.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments