07.01.2018 20:24

Дотраена инсталација причина за пожарот во СВР Куманово


Дотраена инсталација е прчина за пожарот кој утринава во 08:05 часот избувнал во просториите на Секторот за внатрешни работи Куманово, информираат од МВР.

Пожарот избувнал во Одделот за аналитика при СВР Куманово, а од увидот е констатирано дека причина е дотраена инсталација која довела до спој на термопечка, велат од Министерството за внатрешни работи.

Пожарот бил локализиран од Територијалната противпожарна единица Куманово.

Висината на материјалната штета, како и што изгорело во пожарот дополнително ќе се утврдува, додаваат од полицијата.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments