13.03.2018 23:53

Дипломирала како најдобра, а сега го тужи факултетот поради бизарна причина


Пок Вонг (29) бара да и се исплатат приближно 80.000 евра поради како што тврди измама од факултетот на која и ветиле дека ќе и пружат квалитетно образование и добро вработување, а наместо тоа добила „Мики Маус диплома“.

Студентка се соблече пред факултетот, но со една причина (видео)

– Иако во 2013. година дипломирав како најдобра во класата добив само Мики Маус диплома. Се надевам дека со оваа тужба ќе ги мотивирам и другите студенти да го добијат она за што платиле или тоа да им се компензира. Англиа Рускин имаше добра реклама, но не го исполнија ветеното, рекла Пок за „Сандеј Телеграф“.

Професор објави листа: Што се пребаруваат студентите на интернет за време на предавањата? (фото)

Пок која се преселила од Хонг Конг во Кембриџ за да се стекне со квалитетно образование и шанса да спее во бизнис светот, од факултетот бара компензација во висина од платената школарина и животни трошоци за време на студирањето.

НЕМА ПОВЕЌЕ МАТЕМАТИКА, ГЕОГРАФИЈА, ИСТОРИЈА: Оваа држава ги укинува сите предмети

Помеѓу останатите приговори навела дека предавачите редовно доцнеле на предавањата или давале инструкции на студентите за тоа време да учат самите. Исто така тврди дека за време на делењето на дипломите ја заклучиле во соба затоа што се обидела да ги предупреди останатите студенти како стојат работите.

Зукерберг конечно доби диплома на Харвард

Портпаролот на факултетот тврди дека Пок не била заклучена и дека просторијата можела да ја напушти кога сака.

Препишувањето на испити доби сосема нова димензија

– Иако и ја врачивме наградата затоа што дипломираше како најдобра во класата, се обиде да ја саботира сопствената поделба на дипломите. Со оглед ека тоа би го уништило доживувањето на останатите студенти, ја замоливме да ја напушти бината и да седне во соседната просторија од која можеше да замине кога и да посака, тврди тој.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments