03.07.2017 15:27

Блокотехна – нов кошаркарски прволигаш во Македонија

loading...

Блокотехна е новиот кошаркарски прволигаш, откако овој клуб постигна согласност за превземање на местото во елитното друштво од тимот на Радовиш.

Клубот од Гевгелија во огромна мера (со петмина квалитетни кошаркари) им помогна на радовишани да влезат во Првата лига, по што е постигнат договор раководството на Радовиш да го отстапи местото во елитата на Блокотехна, како амбициозен проект што допрва ќе носи резултати.

Повеќе на Екипа.мк


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments