Блокотехна – нов кошаркарски прволигаш во Македонија

loading...

Блокотехна е новиот кошаркарски прволигаш, откако овој клуб постигна согласност за превземање на местото во елитното друштво од тимот на Радовиш.

Клубот од Гевгелија во огромна мера (со петмина квалитетни кошаркари) им помогна на радовишани да влезат во Првата лига, по што е постигнат договор раководството на Радовиш да го отстапи местото во елитата на Блокотехна, како амбициозен проект што допрва ќе носи резултати.

Повеќе на Екипа.мк


Последни наслови

Facebook Comments