ЖРК Куманово денеска го пречекува Пелистер

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово денеска на домашен терен го играат натпреварот од 7то коло од домашниот шампионат, а за противник ја имаат екипата на Пелистер.

Loading...

ЖРК Пелистер годинава има повторно високи амбиции, откако минатата сезона малку потфрли, но високи се и амбициите за вицепрвакот Куманово.

Пелистер досега има четири победи и по еден пораз и нерешен резултат, додека Куманово има два порази и четири триумфи од досегашните средби сезонава.

Натпреварот започнува во 20:00 часот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Отворена изложбата „Гласна тишина“ на Мартина Спасовска во Куманово