Времето денеска сончево, можен краткотраен дожд

Сподели со своите пријатели

Времето денеска ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. Попладне е можна локална појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб доумерен ветер од јужен правец. Дневната температура ќе се движи од 28 до 35 степени.

Loading...