Уште една мирна ноќ во Куманово – блокадите отстранети

Сподели со своите пријатели

По вчерашното отстранување и повторно поставување на блокади околу улиците кои водат до СВР Куманово, од изутринава, сообраќајот на тој патен правец е повторно прооден за автомобили.

Loading...

СВР Куманово досега не излезе со конкретно соопштение зошто се отстранети и повторно вратени блокадите на патот.

Ноќта во Куманово помина мирно.

Leave a Reply