Украинските сили во текот на ноќта соборија 38 руски дронови

Сподели со своите пријатели

Украинското воено воздухопловство уништи 38 беспилотни летала од 42 што во текот на ноќта ги лансираа руските сили при напади на десетина региони во Украина, соопштено е денеска.

Loading...

Воздушната одбрана уништи 38 беспилотни летала Шахед од иранско производство, соопшти Военото воздухопловство.

Руските сили истрелаа пет ракети врз цели во Украина.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Русија одби да го осуди нападот на Иран врз Израел