Три лица загинаа во руски напади на западот на Украина

Сподели со своите пријатели

Најмалку три лица загинаа во руските напади врз областа Волин во западна Украина, соопштија локалните власти.

Loading...

„Засега имаме информации дека три лица загинале. „Неколку повредени се во болница“, рече гувернерот на Волинската област Јуриј Погуљајко на Телеграм.

Официјални лица изјавија дека руските напади биле насочени кон градовите Лавов и Луцк.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Тензии меѓу Киев и Варшава: Полска ќе престане да испорачува оружје на Украина